Algoflex Duo

Koffeinnel, ami lendületet ad

  • Fejfájásra
  • 100 mg koffeinnel
  • 18 éves kortól

Az Algoflex Duo 400 mg/100 mg filmtabletta ibuprofén, 100 mg koffeinnel kombinálva még gyorsabb és erősebb fájdalomcsillapítást nyújt a 400 mg monokomponensű ibuprofénhez képest, ugyanakkor a koffein lendületet is ad.

HOL KAPHATÓ?

Miért az Algoflex Duo filmtabletta?

Információ ikon

Részletes termékismertető

Adagolás ikon

    A készítmény kezdő adagja felnőtteknek: 1 db filmtabletta (400 mg ibuprofén és 100 mg koffein). Szükség esetén újabb adag (1 db filmtabletta) bevehető, de ne lépje túl egyetlen 24 órás időszakban sem a 3 db filmtabletta (1200 mg ibuprofén, ill. 300 mg koffein) összadagot. Az adagok nem szedhetők 6 óránál rövidebb időközönként. További részletek az adagolásról a betegtájékoztatóban.

    Egyszeri dózis ikon

    Egyszeri dózis:

    1 db filmtabletta (400 mg ibuprofén és 100 mg koffein)

    Maximális napi dózis

    Maximális napi dózis:

    Maximális napi dózis:

Fogkerék ikon
Stopperóra ikon
    Összetevők ikon

    Aktív összetevők

    Az Algoflex Duo 400 mg/100 mg filmtabletta hatóanyaga az ibuprofén, mely az úgynevezett nem-szteroid gyulladáscsökkentő szerek közé tartozik. Fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatással rendelkezik. Közel 60 éve forgalomban.

    A gyógyszer 400 mg ibuprofén mellett 100 mg koffeint is tartalmaz, amely arra szolgál, hogy a fájdalomcsillapító hatását fokozza. A koffein kezdeti stimuláló hatással van a vérnyomásra, a pulzusszámra, és élénkítő hatásával javítja az egyes szervek vérellátottságát, tágítja a légutakat, és serkenti a vizelet-elválasztást1.

    Kémcső ikon

    Egyéb összetevők








Villanykörte ikon

    Fontos, hogy mielőtt elkezded használni a termékeinket, figyelmesen olvasd el a betegtájékoztatónkat, amely számodra fontos információkat tartalmaz.

    LETÖLTÖM A BETEGTÁJÉKOZTATÓT
Táncoló nő
Kérdőjel ikon

Gyakran ismételt kérdések

  • A fájdalom a szervezetünk egyik fontos tájékoztatása. Segítségével információt kapunk külső és belső környezetünkről. A fájdalom tehát kellemetlen, de hasznos védekező reakció is egyben. Ma már számos fájdalomcsillapítási megoldás áll rendelkezésre, ezért a fájdalom hosszantartó tűrése felesleges. Nagymértékben rontja életminőségünket, negatívan hat közérzetünkre, ezáltal életünk minden területén változásokat idéz elő, koncentrálóképességünk csökken, ingerlékenységünk viszont nő. Az Algoflex termékcsalád különböző fájdalmakra kínál hatékony segítséget.

  • Az Algoflex Duo akut közepesen erős fájdalom, mint pl. fogfájás, fejfájás, rövidtávú, tüneti kezelésére alkalmazható. A gyógyszer kizárólag rövid távú alkalmazásra javasolt, vagyis a kezelés időtartama nem haladhatja meg a 3 napot.

  • Az Algoflex Duo 24 db-os kiszerelésben kapható a gyógyszertárakban.

  • Koffeintartalma miatt 18 éves kor alatt a készítmény nem ajánlott.

  • Az érzékeny gyomrú betegeknek ajánlott az Algoflex Duo étkezések során történő bevétele.

  • Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve, ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

    A terhesség első 6 hónapjában ez a gyógyszer csak kezelőorvosa jóváhagyásával szedhető. A terhesség utolsó 3 hónapjában ez a gyógyszer nem alkalmazható.

    A hatóanyagok, az ibuprofén és a koffein, átjutnak az anyatejbe. A szoptatott csecsemőnél ingerlékenység léphet fel, és megváltozhatnak az alvási szokásai. Szoptatás alatt az Algoflex Duo csak abban az esetben alkalmazható, ha arra feltétlenül szükség van.

Hasonló termékeink

  • Algoflex-M

    • Menstruációs fájdalom
    • Kombinált hatás
    • 12 éves kortól
    TUDJ MEG TÖBBET!
    HOL KAPHATÓ?

Cikkeink

  • Találatok száma: 19

  • Találatok száma: 8

  • Találatok száma: 3

  • Találatok száma: 7

  • Találatok száma: 1

    1. Lipton RB, Diener H-C, Robbins MS, Garas SY, Patel K. Caffeine in the management of patientswith headache. J Headache Pain. 2017;18(1):107.